INFORMACJE OGÓLNE

Polska Szkoła „Fair Play” im. Jana Pawła II w Claremorris rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz.17.00- 19.30 w Curam Family Centre. Budynek z własnym parkingiem znajduje się w centrum miasta przy kościele i jest świeżo po remoncie. Do dyspozycji mamy dobrze wyposażone sale w których prowadzimy zajęcia wedle grupach wiekowych.

Główne nasze zadanie to nauka j. polskiego w mowie i w piśmie w oparciu o literaturę i poezję polską. Pielęgnowanie kultury polskiej, poszerzanie wiedzy o Polsce jej historii, nauka geografii, przyrody, matematyki, wiedzy o społeczeństwie. Organizacja szkolnych zabaw i imprez okolicznościowych dla dzieci typu: Dzień Dziecka, andrzejki, mikołajki, Wigilia, kiermasze oraz wystawianie przedstawień np. Jasełka, Akademie. Na wymienione zabawy są zapraszani również rodziny, przyjaciele i sympatycy szkoły.

Dzieci z naszej szkoły aktywnie uczestniczą w polskich Mszach Św. w Knock poprzez czytanie liturgii słowa, śpiewanie psalmów, pieśni kościelnych oraz przygotowanie darów. Działalność Polskiej Szkoły wspierana jest przez lokalne władze świeckie i kościelne. Wszelkie wydarzenia mają na celu podtrzymywanie kultury polskiej za granicami kraju, jednoczenie Polonii oraz przybliżenie polskiej kultury społeczeństwu irlandzkiemu.